Czyszczenie i pranie wykładzin

W przypadku miękkich, syntetycznych tkanin używanych do wykończenia podłóg w mieszkaniach, domach czy biurach, należy pamiętać o ich właściwej pielęgnacji. Rekomendowane jest profesjonalne czyszczenie – to sposób, który gwarantuje usunięcie wszelkich zanieczyszczeń i przywrócenie pierwotnego, atrakcyjnego wyglądu materiału. Pranie wykładzin przeprowadzamy dla klientów m.in. z Poznania, Środy Wielkopolskiej oraz ich okolic. Zainteresowanych tego typu usługami zapraszamy do kontaktu oraz zapoznania się ze szczegółami oferty w tym zakresie!

Jak wygląda profesjonalne czyszczenie wykładzin?

Miękkie wykończenie podłogi zwiększa komfort jej użytkowania, ale prowadzi do powstania miejsca w szczególności narażonego na rozmaite zabrudzenia. Są one m.in. nanoszone wraz z obuwiem osób poruszających się po syntetycznych włóknach. Wielu właścicieli takich elementów wyposażenia wnętrz decyduje się na ich samodzielną pielęgnację, wykorzystując do tego celu zwykłe urządzenia zaliczane do grupy tzw. małego AGD i ogólnodostępne detergenty. Należy jednak pamiętać, że pranie wykładziny dywanowej powinno być zrealizowane z zastosowaniem odpowiedniej chemii. Ważną częścią procesu jest też specjalistyczny sprzęt. Maszyny będące w tym wypadku w użytku to odkurzacze kolumnowe, ekstraktory piorące czy szorowarki o konkretnej budowie umożliwiającej dotarcie do głębokich warstw materiału. Główny ze sposobów zakłada zastosowanie metody ekstrakyjnej czyli wody z proszkiem. W takim wypadku niezbędny jest sprzęt w postaci natryskowo-ssącej. Jest to najczęściej odkurzacz piorący, którym dysponujemy. Podczas realizacji usług dopasowujemy poszczególne detergenty do konkretnych zanieczyszczeń, gwarantując brak możliwości uszkodzenia syntetycznych włókien.

Gdzie najczęściej przeprowadza się profesjonalne czyszczenie wykładzin?

Opisywane działania w zakresie pielęgnacji kierujemy przede wszystkim do właścicieli biur, w których są one wykorzystywane. Takie miejsca każdego dnia eksploatowane są przez wielu użytkowników, co przekłada się na szybkie powstawanie zabrudzeń nanoszonych np. na obuwiu. Regularne ich usuwanie jest istotne ze względów higienicznych i pozwala zapobiec rozwojowi groźnych dla zdrowia bakterii, wirusów i alergenów. Czyszczenie wykładzin biurowych to usługa, którą kierujemy przede wszystkim do przedsiębiorstw funkcjonujących na terenie Poznania oraz Środy Wielkpolskiej. Jesteśmy też w stanie wykonać takie czynności w domach i mieszkaniach. Dzięki temu osoby w nich przebywające mogą uniknąć m.in. nieżytu dróg oddechowych, który często spowodowany jest obecnością zanieczyszczeń, takich jak roztocze. Proponujemy realizację z dojazdem do klienta, przez co cały proces jest bezproblemowy. W obu wymienionych przypadkach działania pielęgnacyjne możemy wykonać podczas nieobecności użytkowników konkretnych lokali. Dotyczy to również innych miejsc, w jakich niezbędne jest usunięcie zabrudzeń z materiałowej podłogi. Mowa o hotelach, obiektach przemysłowych, placówkach edukacyjnych, bankach, restauracjach czy salonach sprzedaży. To właśnie w nich oraz we wspomnianych już biurach najczęściej przeprowadzamy specjalistyczne oczyszczanie włókien syntetycznych tworzących estetyczne wykończenie posadzki.

Pranie wykładzin – dlaczego nasza firma?

Funkcjonujemy w branży od wielu lat, dzięki czemu mamy spore doświadczenie przy pracy z najtrudniejszymi zanieczyszczeniami. Plamy z zaschniętych klejów, farb czy słodkich napojów, a także znajdujący się głęboko w materiale brud jesteśmy w stanie usunąć szybko i kompletnie. Czyszczenie dywanów biurowych wykonujemy z użyciem specjalistycznego sprzętu, przy którego zastosowaniu stosujemy silne detergenty zalecane do konkretnego rodzaju pielęgnacji. Poradzimy sobie z każdym zadaniem w zakresie przywracania idealnego wyglądu podłogom z tkanin syntetycznych – zapraszamy do kontaktu!
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus