Pranie i czyszczenie dywanów Poznań

  Produkowane z różnych materiałów i w wielu wariantach dywany są popularnym elementem wykończenia wnętrz zarówno domów oraz mieszkań, jak i przestrzeni biurowych. Problematyczną kwestią bywa ich czyszczenie – szczególnie w przypadku, gdy zabrudzenia są trudne lub niemożliwe do usunięcia z wykorzystaniem środków dostępnych w sklepach. Uciążliwe plamy czy nieprzyjemne zapachy można jednak skutecznie usunąć i przywrócić pierwotny wygląd podłogowej dekoracji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w tym zakresie!

Jak należy czyścić konkretne rodzaje dywanów?

Okrągłe, trójkątne, kwadratowe, a także mające nietuzinkowy, asymetryczny kształt – niezależnie od wyglądu dywanu, bardzo ważną kwestią jest jego odpowiednia pielęgnacja. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wyrobów z naturalnych surowców, takich jak wełna. Rzadziej spotykane są natomiast włókna bawełniane czy jedwabne. Przy zastosowaniu tego typu materiałów należy pamiętać o możliwości odbarwienia się ich struktury wskutek np. zabrudzenia. Czyszczenie dywanów powinno być przeprowadzane w takich sytuacjach możliwie jak najszybciej – tak, by zapobiec wspomnianym trwałym uszkodzeniom. Świadczymy usługi w tym zakresie. Obejmują one również skuteczne usuwanie zanieczyszczeń w przypadku rekomendacji producenta wskazujących na brak możliwości zastosowania wody w takim procesie. Pranie dywanów jesteśmy wstanie zrealizować m.in dla klientów z Poznania, Środy Wielkopolskiej oraz Dusznik Wielkpolskich.

Czym czyścimy dywany w Poznaniu:

  • karcher puzzi 8/1
  • karcher puzzi 10/1
  • karcher puzzi 10/2 + głowica piorąca PW 30/1

karcher puzzikarcher puzzi

Drugą grupą opisywanych dekoracji podłogowych są wyroby wykonane z materiałów syntetycznych. Pozbycie się zabrudzeń z ich powierzchni jest łatwiejsze, co wynika z charakterystyki stosowanych najczęściej w takich produktach poliamidu oraz polipropylenu. W tego typu przypadkach możemy wykorzystać silne środki chemiczne, które gwarantują szybkie rezultaty. Profesjonalne czyszczenie dywanów pozwala na przywrócenie ich do pierwotnego stanu nawet przy rozległych, zaschniętych plamach z trudnych w usunięciu substancji, np. czerwonego wina. Pielęgnacja jest w tym wypadku łatwiejsza niż przy wyrobach z naturalnych włókien – nadal jednak powinna być przeprowadzana regularnie i w odpowiedni sposób.

Dlaczego warto zlecić nam czyszczenie dywanów?

Chodniki ze względu na charakterystykę ich eksploatacji wymagają regularnej i właściwej pielęgnacji. To szczególnie istotne m.in. dla alergików, którym roztocze kurzu domowego mogą przeszkadzać w swobodnym oddychaniu. Czyszczenie dywanu za pomocą specjalistycznych środków pozwala pozbyć się tego problemu. Metoda ekstrakcyjna, którą stosujemy, pozwala ponadto na skuteczne usunięcie nawet najtrudniejszych, zaschniętych śladów. Efektywne i przede wszystkim regularne pozbywanie się zanieczyszczeń to sposób na wyeliminowanie osiadających na nich bakterii, wirusów i alergenów.

Samodzielna konserwacja jest złym sposobem czyszczenia, ale także trudna oraz uciążliwa. Pranie dywanów wykonujemy odpowiednio, m.in. dzięki dostępowi do silnych detergentów, które są przeznaczone wyłącznie do profesjonalnego użytku. Korzystamy wyłącznie ze sprzętu renomowanej marki Karcher. Zakup urządzeń gwarantujących oczekiwane rezultaty w zakresie usuwania wspomnianych zabrudzeń z wełny czy włókien syntetycznych jest dość kosztowny. Wynika to z jego bardzo dużych możliwości – znacznie większych niż typowe sprzęty czyszczące określane jako AGD. Korzystanie z naszych usług o wiele mniej obciąża domowy budżet, ale też zapewnia oszczędność miejsca wynikającą z braku konieczności przechowywania dodatkowych detergentów oraz specjalistycznych odkurzaczy.

Pranie dywanów Poznań – cennik

Jesteśmy w stanie zająć się pomieszczeniami będącymi częścią lokali mieszkalnych, jak i przemysłowych czy biurowych. Obsługujemy osoby prywatne oraz przedsiębiorstwa z Poznania, Środy Wielkopolskiej oraz Dusznik Wielkopolskich. Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego zlecenia, a także atrakcyjne ceny od 10 zl za m2 za usuwanie zanieczyszczeń. W razie wątpliwości lub chęci nawiązania współpracy serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus